Czy można uzupełnić toner samemu?

Wielu właścicieli drukarek zastanawia się czemu tusze i tonery są taki drogie. Zadają sobie też pytanie – czy można uzupełnić toner samemu? Jeśli tak, to jak to zrobić? Czy w ogóle napełnianie tonera jest możliwe?

Odpowiedź na wszystkie pytania jest krótka – tak. Większość tonerów można samemu napełnić i będą one działać w pełni sprawnie. Podobnie, jak oryginalne tonery. Napełnianie tuszy np. do modeli HP jest łatwe i nie powinno sprawić nikomu najmniejszej trudności. Wystarczy zaopatrzyć się w specjalny zestaw do regeneracji – wiele z nich można kupić bez problemu w internecie. Każdy z nich posiada swoją szczegółową instrukcję obsługi.

Co to znaczy „zregenerować” toner?

Zregenerowanie to ponowne napełnienie tonera odpowiednim proszkiem lub tuszem. Pozwala to zaoszczędzić nieco pieniędzy. Wszystko dlatego, że sam proszek lub odpowiednik tonera jest dużo tańszy od nowego, oryginalnego napełniacza. Toner należy napełnić nim skończy się w nim cały proszek. Nadmierne czekanie może spowodować uszkodzenie tonera, uniemożliwiając jego eksploatację.

Toner HP

Źródło: HP

Jak napełnić toner laserowy?

Napełnianie tonera jedynie wydaje się niezwykle skomplikowaną czynnością. Wszystko jednak zależy od modelu naszej drukarki. Inaczej wygląda to w przypadku drukarek Canon, Epson czy HP. Decydując się na własnoręczną wymianę tonera należy przede wszystkim zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt do regeneracji tonerów, a w raz z nim otrzymamy instrukcję dla odpowiedniego modelu drukarki. Zainteresowani? Najlepsze tonery znajdziecie na Okazje.info: http://www.okazje.info.pl/komputery/tonery/.

Reklama: