Canon i-Sensys MF5980DW

Canon i-Sensys MF5980DW to drukarka laserowa, której cena waha się od 1598.  do 2000. złotych. W niniejszej recenzji postaramy się odpowiedzieć na pytanie, czy jest to produkt warty swojej ceny.

źródło: Canon

Canon  i-SENSYS MF5980dw  to naprawdę wszechstronne i, co najważniejsze, łatwe w użyciu urządzenie. Umożliwia dwustronne drukowanie, skanowanie, kopiowanie i faksowanie. Czysta oszczędność czasu. Szybkość druku na poziomie 33 str./min. i najkrótszy w tej klasie czas wydruku pierwszej strony wynoszący 8 sekund sprawiają, że drukarka ta odznacza się dużą wydajnością.

Jego najważniejszymi cechami są: automatyczne stosowanie trybu dwustronnego przy drukowaniu, kopiowaniu, faksowaniu i skanowaniu. Prędkość drukowania i kopiowania to średnio33 str./kopii na minutę, a czas uzyskania pierwszej kopii równa się ośmiu sekundą. Przyciski poleceń są umieszczone intuicyjnie przez co znacznie ułatwiają używanie urządzenia. Podobną prostotą i przejrzystością cechuje się 5-wierszowy wyświetlacz LCD pokazujący niezbędne informacje, co ułatwia użytkownikom optymalnie wykorzystanie dostępnych funkcji. Zastosowanie technologii szybkiego wydruku pierwszej strony umożliwiło także uzyskanie minimalnego czasu oczekiwania na wydruki. Zastosowanie opcjonalnej kasety pozwala zwiększyć zasób papieru do 800 arkuszy także zapewnia szybszą i bardziej efektywną pracę.

Standardowa pamięć znajdująca się w tym modelu Canona to256 MB. Poziom hałasu w czasie pracy urządzenia nie jest niestety mały (dochodzi do 70.6 dB), ale nie jest to taka wada, jeśli przypomnimy sobie o szybkości działania owej drukarki. Optyczna rozdzielczość skanowania  to maksymalnie 600×600 dpi (rozszerzona rozdzielczość skanowania do 9600×9600 dpi).

Nie wątpliwie jest to model drukarki stworzony z myślą o firmach, które potrzebują wielofunkcyjnej maszyny do kopiowania i drukowania. O jej przeznaczeniu świadczy również to, iż jest ona monochromatyczna (drukuje tylko w czerni i bieli) oraz niezwykła szybkość działania. W grę wchodzi tu również cena, która, dla przykładu, na porównywarce cen Okazje.info rozpoczyna się od około 1 600 zł.

Reklama: