Dodatkowe funkcje drukarki

Wybierając drukarkę laserową możemy zdecydować się na najprostsze urządzenie, które służy tylko i wyłącznie do drukowania. Warto jednak rozważyć zakup bardziej skomplikowanego sprzętu. Obecnie jest go coraz więcej na rynku, a w dodatku ich koszt został znacznie obniżony. Wydając trochę więcej, możemy zakupić bardziej rozbudowany i funkcjonalny sprzęt, usprawniający naszą pracę zarówno w domu jak i w biurze.

Kserokopie

Coraz popularniejsze są tzw. kombajny, czyli drukarki połączone z kserokopiarką. Nie są one oczywiście tak wydajne, jak duże przemysłowe kserokopiarki. W większości przypadków idealnie nadają się do pracy w domu czy biurze. Dzięki nim będziemy mogli w każdej chwili zrobić kopię dokumentu czy strony z książki, bez konieczności wychodzenia z domu i ponoszenia dodatkowych kosztów. Większość drukarek domowych połączonych z kserokopiarką pozwala na bezproblemowe skopiowanie formatu A4. Funkcja ta przyda się nie tylko do domowego zastosowania, ale tez do małych biur, gdzie nie potrzeba kopiować dużych ilości dokumentów. Wybór taki eliminuje dodatkowy wydatek, jakim jest zakup oddzielnej kserokopiarki. Sama jakość kopii nie odbiega przy tym znacząco od tych, wykonanych w zakładach ksero. Dodatkowo wiele z tych urządzeń oferuje również funkcje skanowania dokumentów, co eliminuje konieczność zakupu oddzielnego skaneradrukarka brother

Fax

Niektóre z urządzeń drukujących wyposażone jest we wbudowany fax. Podobnie jak w przypadku kserokopiarki eliminują one konieczność zakupu dodatkowego urządzenia zewnętrznego. Pozwala to oszczędzić nie tylko pieniądze, ale również miejsce na biurku. W przypadku otrzymania faksu, wiadomość drukowana jest na zwykłych kartkach papieru, tych samych, co standardowe wydruki.

Różne nośniki

Większość drukarek ma określone nośniki, na których może dokonywać wydruków. Uzależnione jest to od gramatury, sztywności oraz rodzaju papieru, np. papieru fotograficznego. Są jednak urządzenia, które rozszerzają swoją funkcjonalność od dodatkowe media. Może to być przykładowo wykonywanie nadruków na płytach DVD, materiałach lub grubym kartonie. Jeśli planujemy dokonywać niecodziennych wydruków, np. oznaczać firmowe płyty, warto zdecydować się na urządzenie oferujących właśnie takie opcje.

Edycja fotografiidrukarka samsung

Urządzenia i dołączone do nich oprogramowanie pozwala nieraz na edycje zdjęć tuz przed ich wydrukiem. Oczywiście oferowane przez nie opcje nie dorównają tym, zaimplementowanym w profesjonalnych programach graficznych. Jednak jeśli nie zależy nam na profesjonalnej obróbce zdjęć, taka dodatkowa funkcja może się przydać w przypadku konieczności szybkiego „podrasowania” zdjęcia.

Różne tryby pracy

W zależności od modelu drukarki, oferują one różną ilość trybów pracy. Każda z nich zazwyczaj zawiera podstawowe 3: szybki wydruk, wydruk normalnej i wysokiej jakości. Niektóre z nich oferują jednak dużo więcej opcji jak chociażby szkic roboczy, drukowanie ekologiczne, oszczędne lub ustawienia manualne. Jeśli zależy nam na którejś z tych opcji, musimy koniecznie zwrócić uwagę na to, czy dana drukarka je posiada.

Reklama: