HP LaserJet P1606DN

Jedną z ciekawszych drukarek laserowych dostępnych na naszym rynku jest HP LaserJet P1606DN. Warto więc przyjrzeć się nieco bliżej jej parametrom oraz ogólnej specyfikacji.

źródło: HP

Producentem jest oczywiście firma HP, czyli największa na świecie korporacja działająca w branży informatycznej. O ich renomie świadczą przede wszystkim wyniki sprzedażowe, czyli aż jeden milion sprzedanych drukarek tygodniowo! Jest to sprzęt monochromatyczny, czyli taki, który pozwala na uzyskanie wydruku czarno – białego. Bardzo dużą zaletą jest to, ze działa wraz z wieloma systemami operacyjnymi. Są to : Windows Vista, Windows Server 2003, Windows 7, Windows 7 x64, Windows Vista x64, Windows XP, Windows Server 2008 x64, Mac OS X 10.4, Windows Server 2003 x64, Windows Server 2008, Windows XP Professional x64.Nie będziemy mieć więc problemu z tym, że nasz sprzęt okaże się nie odpowiedni do drukowania na  HP LaserJet P1606DN.

Urządzenie to waży siedem kilogramów, a wymiary to dwadzieścia cztery i sześć dziesiątych centymetra (szerokość) na dwadzieścia osiem i cztery dziesiąte centymetra (głębokość). Technologia wydruku jaka została w tym przypadku użyta to PCL 5e, która daje możliwość druku o rozdzielczości tysiąc dwieście na tysiąc dwieście dpi. Jednostka dpi oznacza ilość plamek na jednym calu drukowanej strony. Prędkość z jaką możemy uzyskiwać kolejne zapełnione strony to aż dwadzieścia pięć stron na minutę, przy czym czas potrzebny do wydrukowania pierwszej strony ogranicza się do jedynie siedmiu sekund. Drukarka ta świetnie sprawdza się więc, jeśli potrzebujemy szybkiego wydruku wielu stron o dużej jakości. A jeśli zastanawiamy się nad cenami tej drukarki, możemy je sprawdzić np. tutaj.

Reklama: