Ile należy drukować, by zakup drukarki laserowej był opłacalny?

Tanie i wygodne drukowanie – to zalety drukarek laserowych. Wielu osobom wydaje się, że drukarki laserowe są drogim urządzeniem, dlatego też drukowanie również będzie dużo kosztować. Drukarki laserowe mają wiele plusów – zapewniają precyzyjny, szybki druk, nie mają problemów z zapychającym się tuszem. Jednak nadal kosztują nieco więcej niż ich atramentowe odpowiedniki i mają duże rozmiary. Pozostaje jednak pytanie – ile muszę drukować, żeby zakup laserowej drukarki był dla mnie opłacalny?

Drukowanie w domu jest łatwe i szybkie, ale należy się zastanowić nad opłacalnością. Ile tak naprawdę kosztuje wydrukowanie jednej strony? Patrząc na przeciętną drukarkę laserową koszt zamiennika-tonera wynosi ok. 40 zł. Wydajność tonera to ok. 2200, co daje koszt wydruku jednej strony na poziomie 0,018 zł. Jest to o wiele mniej niż w przypadku drukarki laserowej. Jeśli drukujemy niewiele może nam się wydawać, że bardziej opłacalna będzie drukarka atramentowa. Jednak jeśli idzie o wydajność drukowania, zdecydowanie lepszym modelem będzie drukarka laserowa.

Źródło: Lexmark

Niezależnie od tego ile będziemy drukować – laserowa drukarka jest zdecydowanie bardziej opłacalnym rozwiązaniem. Wszystko dzięki dużej wydajności urządzenia. Aby koszt urządzenia zwrócił nam się warto drukować ok. 5.000 stron.

Reklama: