Instalacja drukarki laserowej

Instalacja zakupionej drukarki laserowej jest bardzo prostą i szybką czynnością, z którą poradzi sobie każdy. Wystarczy pamiętać o kilku zasadach, krokach i drukowanie będzie możliwe od zaraz. W naszym krótkim poradniku pokażemy, jak postępować krok po kroku podczas instalacji drukarki laserowej.

 

drukarka laserowa HP

źródło: HP

Wybór optymalnego miejsca

Po pierwsze, należy wybrać odpowiednie miejsce na naszego nowego urządzenia. Należy pamiętać, by miejsce to było funkcjonalne i zapewniało nam dobry dostęp do drukarki, a jej samej przynajmniej przyzwoitą wentylację. Co właściwie oznacza zwrot ‚funkcjonalne miejsce’? Nic więcej niż to, by miejsce to było na tyle przestronne, żeby wymiana tonera czy ładowanie papieru do kasety nie było uciążliwe lub wymagało wyjmowania całego urządzenia.

Instalacja drukarki krok po kroku

Po drugie, należy komputer połączyć z drukarką. Oczywiście, przy pomocy kabla. Większość drukarek laserowych posiada kabel zakończony wyjściem typu USB, wówczas to wyjście wkładamy w wyjście USB naszego komputera. Może się jednak zdarzyć, że kabel będzie posiadał końcówkę innego rodzaju. Wówczas, montujemy ją w specjalnie dla niej przeznaczone miejsce. Jak je rozpoznać? Nic prostszego – w komputerach jest ono specjalnie oznaczone symbolami: „LPT1”.

Po trzecie, należy zamontować toner w naszym nowym sprzęcie. Wystarczy wówczas otworzyć pokrywę główną i w pożądane miejsce (będzie ono podłużne tak jak toner) włożyć toner, lekko naciskając, zawiasy powinny automatycznie się załączyć. Zamykamy pokrywę.

okno z instalacją urządzenia drukującego

źródło: printercomparison.com

Po czwarte, należy uruchomić komputer. Powinien on rozpoznać podłączenie nowego urządzenie, zasugeruje nam więc instalację sprzętu. Dokładnie czytając instrukcję powinniśmy podążać krok za krokiem instalacji drukarki. Finalnie, powinniśmy wypróbować nowe urządzenie i wydrukować kilka stron. Warto dodać, że poprawnie zainstalowana drukarka wydrukuje dokument z informacją o jej parametrach. Dla pewności jednak, warto wydrukować kilka stron własnych plików tekstowych. I gotowe.

W przypadku problemów, warto również kierować się instrukcją obsługi załączoną do drukarki laserowej. Może zdarzyć się, że drukarka laserowa będzie wymagała specjalnej konfiguracja (przede wszystkim wtedy, kiedy system naszego komputera nie będzie potrafił ją rozpoznać). Kupując jednak oryginalny sprzęt, nie powinniśmy się to martwić, ponieważ do większości urządzeń dołączone są niezbędne sterowniki, które należy zainstalować kierując się kolejnymi krokami instalacji.

Reasumując, instalacja drukarki laserowej jest czynnością – jak widać – wręcz dziecinnie prostą. Wystarczy znaleźć odpowiednie dla naszego sprzętu miejsce, przy pomocy kabla podłączyć drukarkę do komputera, wmontować do niej toner, zainstalować zgodnie z podpowiedziami naszego komputera i właściwie gotowe!

Reklama: