Jak zaoszczędzić na drukowaniu?

Wiele osób uważa, że drukowanie jest drogie. A to nie prawda – wystarczy tylko zmienić kilka swoich nawyków, aby zauważyć zwiększenie oszczędności na tym polu. Jak zaoszczędzić na drukowaniu?

Kilka rad jak zaoszczędzić na drukowaniu

Przede wszystkim warto pomyśleć nad odpowiednią drukarką – wcale nie najtańsza okaże się najekonomiczniejszą. Czasem droższe modele mają tańsze tusze i tonery, co w rezultacie wpływa na ich korzyść. Decydując się na zakup drukarki należy sprawdzić ceny tuszy, a to pozwoli nam zaoszczędzić nieco pieniędzy na drukowaniu. Sprawdź najpopularniejsze tusze w rankingu Okazje.info.

Warto pamiętać jedną zasadę – informacja drukarki, że tusz się kończy nie oznacza, że jest on pusty. Testy wykazały, że gdy drukarka żąda nowego naboju ten może zawierać jeszcze 30% tuszu. Warto drukować pomimo ostrzeżeń tak długo, aż nadruk będzie widoczny. Dzięki temu nie będziemy musieli tak często wymieniać kartridży.

Jeśli nie zależy Ci na wysokiej jakości druku – zmień go klikając jednocześnie „Ctrl” i „P”. Tam znajdziesz opcję wydruku i zmień jakość na niską lub szybką. Oszczędzi to nieco tuszu i spadną koszty użytkowania drukarki. Warto również drukować w skali szarości – jest ona bardziej wydajna i tańsza niż wydruk kolorowy.

Zmień czcionkę – z pozoru tak banalna rzecz jest w stanie zwiększyć wydajność tuszu. Bardziej ekonomiczne czcionki, jak Calibri czy Verdana wymagają mniej tuszu niż np. Arial czy Times New Roman. Dzięki zastosowaniu tych czcionek tusz wystarczy nam na dużo dłużej.

Zaoszczędź na prądzie – wyłączaj drukarkę z kontaktu gdy jej nie potrzebujesz. Przebywanie w stanie czuwania także kosztuje. Warto ograniczyć pobór prądu, co także sprawi, że nieco pieniędzy pozostanie w naszych kieszeniach.

Reklama: