Wady i zalety drukarek bezprzewodowych

Drukarki bezprzewodowe to najnowszy model tego rodzaju urządzenia. Różni się do pozostałych możliwość połączenia z komputerem. Drukarki bezprzewodowe łączą się przy użyciu fal komputerowych, korzystając z technologii Bluetooth lub WiFi. Obecnie większość drukarek, nowoczesnych modeli, posiada już możliwość łączenia się z komputerem bez podłączenia kablem.

Wady i zalety drukarek bezprzewodowych

Drukarki bezprzewodowe coraz chętniej wybierane są zarówno do polskich domów, jak i firm. Główną zaletą jest właśnie bezprzewodowość. Dzięki temu znakomicie nada się do domowego biura, dla studentów czy uczniów, fotoamatorów czy posiadaczy laptopów. Przede wszystkim urządzenie można postawić w każdym miejscu w domu, a my nie musimy korzystać z krępującego kabla. Dodatkowo wiele modeli posiada możliwość interfejsu Ethernet – czyli podłączenia jej bezpośrednio do sieci lokalnej. Dane z drukarki będą przesyłane za pomocą kabla sieciowego. Główna wada drukarki bezprzewodowej? Wyższa cena niż w przypadku modeli „kablowych”.

Źródło: EPSON

Łączność bezprzewodowa

Drukarki bezprzewodowe mogą łączyć się z komputerem, telefonem czy innymi urządzeniami w różny sposób. Jednym z nich jest Ethernet – sieć, która może połączyć drukarkę z kilkoma stanowiskami komputerowymi. WiFi pozwala na komunikację bezprzewodową drogą radiową. Daje to możliwość połączenia z siecią domową bez udziału kabla. Konieczne jest jedynie dokupienie routera. Łączność może odbywać się także poprzez Bluetooth, który pozwala na komunikację z innymi urządzeniami z tą samą technologią. Dzięki temu możemy drukować bezpośrednio ze smartfona czy laptopa.

Reklama: